!function(f,b,e,v,n,t,s) {if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)}; if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0'; n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0]; s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,'script', 'https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '847314213707278'); fbq('track', 'PageView');

Gdy wentylacja w pomieszczeniach nie działa prawidłowo to mogą wystąpić następujące zjawiska:

• grzyb i pleśń na nadprożach, ościeżach i uszczelkach okiennych, pod parapetem, w narożach pokoi, za meblami, nad oknami przy suficie.

• zaparowane szyby w oknach

• skroplona para wodna na chłodnych powierzchniach ścian i przedmiotach oraz parapetach.

• nawiew powietrza przez kratki wywiewne w kuchni lub łazience (ciąg wsteczny) – groźba zaczadzeń !

• pęcznienie drewnianych mebli i podłóg itd.

W budownictwie nowych lub termomodernizacji istniejących budynków dąży się do zmniejszenia strat ciepła poprzez przegrody mieszkania. Ociepla się ściany zewnętrzne oraz wymienia okna i drzwi na szczelne. Stosowane okna i drzwi mają niski współczynnik przenikania ciepła, oraz mały współczynnik infiltracji powietrza przez szczeliny. Pozornie zaczynamy oszczędzać minimalizując straty ciepła ale drastycznie pogarszamy jakość powietrza w mieszkaniu i zaczyna się proces nawilgacania.

Jednym ze skutecznych rozwiązań wyżej wspomnianych problemów jest prawidłowy montaż nawiewników okiennych. Usprawniają one działanie wentylacji grawitacyjnej przyczyniając się do poprawienia komfortu z użytkowania pomieszczeń.

Masz wątpliwości? Nie wiesz czy to wilgoć kondensacyjna? Nasi wykwalifikowani pracownicy chętnie pomogą zdiagnozować problem.

Skontaktuj się z nami